• Ocak 17, 2022 Zeytinyağı Çeşitleri

  Erken Hasat Zeytinyağı

  Erken hasat zeytinyağı en sevilen zeytinyağı çeşitlerinden biridir. Çok tercih edilmesinin sebebi yoğun tadı ve kokusudur. Erken hasat zeytinyağı nasıl yapılır, erken hasat ve olgun hasat zeytinyağı arasındaki farklar nelerdir, erken hasat zeytinyağının üretim aşamaları nasıl gerçekleşir birlikte inceleyelim.

  Doğal zeytinyağı çeşitleri
 • Ocak 15, 2022 Zeytinyağı Çeşitleri

  Zeytinyağı Çeşitleri

  Soğuk Sıkım Zeytinyağı

  Soğuk sıkım zeytinyağı birçok bakımdan tercih edilen çeşittir. Zeytinyağının kalitesi yemekleriniz, salatalarınız için oldukça önemlidir. Zeytinyağı çeşitliliği oldukça fazladır. Zeytinyağı alacağımız zaman öncelikle nerede kullanacağımızı düşünmeliyiz. Yemekler, kızartmalar için mi yoksa salata veya kahvaltılık ürünler için mi alacağımıza karar verdikten sonra kaliteli ve uygun bir zeytinyağı alırız. Zeytinyağı her damak zevki ve kullanım alanına göre çeşitlilik gösterse de bazı zeytinyağları herkesin tercih edeceği türde lezzetlidir. Bunlardan biri ise soğuk sıkım zeytinyağıdır.

  Doğal zeytinyağı çeşitleri
 • Ocak 15, 2022 Zeytinyağı Çeşitleri

  Zeytinyağı Çeşitleri

  Taş Baskı Zeytinyağı

  Taş baskı zeytinyağı nedir, nasıl yapılıyor merak edenler için sizlere bu yazımızı hazırlamak istedik. Zeytinyağı hepimizin hayatında büyük önemi olan hem sağlıklı hem de lezzetli bir yağ çeşididir. Zeytinyağının faydaları saymakla bitmez. Yemeklerimizde, salatalarımızda, kahvaltılarımızda vazgeçilmez olan zeytinyağı bir o kadar da çeşide sahiptir. Zeytinyağı çeşitlerinden biri ise taş baskı zeytinyağıdır. Taş baskı zeytinyağının soframıza geliş yolculuğunu birlikte inceleyelim.

  Ethem Bey Zeytinyağları
 • Ocak 10, 2022 Zeytinyağı Faydaları

  Zeytinyağının faydaları saymakla bitmez biliyoruz. Fakat özellikle sağlık açısından ne kadar değerli olduğuna bir kere daha vurgu yapmak isteriz. Zeytinyağının tarihçesine baktığımızda M.Ö. 4500 yıllarına kadar gittiğini görebiliriz. Zeytin ağacına dair en eski kalıntı ise arkeolojik kazılarda Santorini Adası’nda bulunan 39 bin yıllık zeytin yaprağıdır.

  Zeytinyağı Faydaları
 • Ocak 05, 2022 Yemek Tarifleri

  Natürel zeytinyağlı ege otları tariflerimizde sizlere muhteşem salata tarifleri vereceğiz. Öncelikle biraz bu ot çeşitlerinden bahsedelim. Ege ot çeşitleriyle bilinen bir bölgedir. Ege otları ile ilgili festivalleri, meze çeşitlerini veya salataları elbette duymuşsunuzdur. Bu tarif yazımızda cibes otu salatası tarifini vereceğiz.

  Zeytinyağlı Tarifler
 • Ocak 03, 2022 Yemek Tarifleri

  Zeytinyağlı tarifler bölümümüzde yine kahvaltı da tüketebileceğiniz enfes bir tat ile karşınızdayız. Bir önceki kahvaltılık bölümümüzde pancarlı humus tarifi vermiştik. Bu yazımızda kahvaltıda sos olarak rahatlıkla yiyebileceğiniz avokadolu humus tarifimizi vereceğiz. Humuslu tarifler vermemizin bir sebebi de nohutun besin değeri açısından oldukça önemli olmasıdır. 1 bardak haşlanmış nohutun içerisinde 10.7 gram protein, 9.6 gram lif bulunmaktadır.

  Doğal Zeytinyağlı Tarifler
 • Aralık 31, 2021 Yemek Tarifleri

  Zeytinyağlı tarifler bölümümüzde sizlere ilk olarak kahvaltıda yiyebileceğiniz farklı tariflerle başlayalım istedik. Bilindiği üzere kahvaltı günün en önemli öğünüdür. Klasik tariflerden uzak yeni tatlar deneyebileceğiniz tarifler vermeye çalışacağız.

  Zeytinyağlı Tarifler
 • Aralık 30, 2021 Zeytinyağı Çeşitleri

  Doğal zeytinyağı çeşitleri dediğimizde aslında karşımıza büyük bir deniz çıkmaktadır. Sofralarımızın vazgeçilmezi olan zeytinyağlarının hikayeleri, soframıza gelmeden önce geçirdikleri süreçler, verilen emekler zeytinyağının değerini bir kez daha hatırlamamızı sağlar. Zeytinyağı çeşitleri nelerdir, kaç çeşit zeytinyağı vardır, bunların zararları neler yararları neler gibi sorular kafanızı karıştırıyor olabilir. Bu yazımızda üç zeytinyağı çeşidini anlatalım isteriz.

  • Natürel Zeytinyağı
  • Soğuk Sıkım Zeytinyağı
  • Erken Hasat Zeytinyağı

  Doğal zeytinyağı çeşitleri
 • Zeytinyağlı dondurma mı? Tadı sahiden güzel mi? Cevap veriyoruz, evet! Hafif gövdeli, meyvemsi tatlı bir zeytinyağı seçin ve bu tarifi bir deneyin! Eğer bu tarife uyan iyi kalite zeytinyağı sizde yoksa, bizim bildiğimiz bir marka var. 

  Zeytinyağlı Dondurma, Ethem Bey Zeytinyağları