Ethem Bey Natürel Birinci Zeytinyağı 5 Lt Teneke
Ethem Bey Natürel Birinci Zeytinyağı 5 Lt Teneke

ETHEM BEY NATÜREL BİRİNCİ ZEYTİNYAĞI 5 LT TENEKE

Fiyat : TL380,00(KDV Dahil)

Soğuk Sıkım

 

Naturel birinci zeytinyağı, asiditesi oleik asit cinsinden en fazla 0.9 olan, zeytinin yalnızca mekanik olarak işlenmesi ile elde edilmiş zeytinyağıdır. Filtre edilmemiş, doğal çökeltme yapılmıştır. Dolayısıyla içindeki zeytin parçaları tenekenin dibinde tortu oluşturabilir.

:

Natürel birinci zeytinyağı, geleneksel lezzet tutkunlarına hitap edecek bir ürün, burunda hafif zeytin meyvemsiliği, kırmızı domates ile ağız boşluğunda hafif bir yakıcılık sunuyor. Natürel birinci zeytinyağı rafine edilmeden sizlere sunulmaktadır. Asitidesinden dolayı tat ve koku olarak sızma zeytinyağlarına göre daha hafif bir zeytinyağı çeşididir. Sıcak veya soğuk yemeklerinizde rahatlıkla kullanabileceğiniz zeytinyağı çeşididir.

 

Natürel birinci zeytinyağı polifenol bakımından zengindir. Polifenol antioksidandır ve hücreleri yenilemektedir. Birinci zeytinyağının içerisinde A, D, E ve K vitaminleri bolca bulunmaktadır. Özellikle K vitamini vücutta depolanır ve kanın pıhtılaşmasının da önüne geçmektedir. Bunlara ek olarak natürel birinci zeytinyağı fosfor, demir, kükürt, magnezyum, potasyum, bakır ve kalsiyum açısından da zengindir. Ethem Bey Zeytinyağları Ayvalık çeşidinin en doğal haliyle sofralarınıza geliyor. 

 

Güneş ışığı ve nemden koruyunuz. Serin ve kuru yerde saklayınız.