Ethem Bey Filtresiz Natürel Sızma Zeytinyağı 2 Lt Teneke
Ethem Bey Filtresiz Natürel Sızma Zeytinyağı 2 Lt Teneke

ETHEM BEY ERKEN HASAT FİLTRESİZ NATÜREL SIZMA ZEYTİNYAĞI 2 LT TENEKE

Fiyat : TL1.400,00(KDV Dahil)
London IOOC Flos Olei 2020 Flos Olei 2017

Soğuk sıkım üretilen erken hasat filtresiz Ethem Bey Zeytinyağları, Ayvalık çeşidinin en özgün haliyle sizlere geldi. Yoğun yeşil zeytin meyvesi kokusunu hindiba, su teresi, cibes gibi taze Ege otlarından alıyor, onlara yeşil domates, yeşil çay ve yeşil muz kabuğu notaları eşlik ediyor.

 

Yeni Hasat 2023 Filtresiz

:

Soğuk sıkım erken hasat zeytinyağı asiditesi oleik asit cinsinden en fazla 0.6 olan, zeytinin yalnızca mekanik olarak işlenmesi ile elde edilmiş üstün kalitede zeytinyağıdır ve filtre edilmemiştir. Soğuk sıkım erken hasat zeytinyağı zeytinler yeşil haldeyken toplanarak zedelenmeden işlem görmesi için özen gösterilir. Zeytinlerin erken hasat döneminde toplanması nedeniyle de sağlık açısından en değerli zeytinyağı çeşididir. Erken toplanan zeytinler besin değeri açısından daha yüksektir ve asit oranı düşüktür.

 

Soğuk sıkım erken hasat zeytinyağı A, D ve E vitamini açısından oldukça zengindir. Zeytinyağını içerek tüketmek isteyenler için en ideal zeytinyağı çeşididir. İçimi oldukça rahat ve çiğ halde tüketilmeye uygundur. Kahvaltılarınızda, salatalarınızda tadına ve kokusuna doyamayacağınız soğuk sıkım erken hasat zeytinyağı 130 ve üzeri polifenol miktarı ile premium zeytinyağı kategorisine girmektedir. Ethem Bey Zeytinyağlarının polifenol miktarı akredite laboratuvar tarafından 285 olarak tespit edilmiştir.

 

Ethem Bey Zeytinyağları Türk Patent ve Marka Kurumunun yöresel ürünlerin geleneksellik ve kalite bakımından değerlendirilmesi sonucu Burhaniye Ticaret Odası’nın verdiği Burhaniye Zeytinyağı “Coğrafi İşaret” etiketinin sahibidir. Coğrafi işaretli zeytinyağımız Ethem Bey Zeytinyağları güvencesiyle sizlerle. 


Güneş ışığı ve nemden koruyunuz. Serin ve kuru yerde saklayınız.

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR