Zeytinyağı Partisi’nin ardından yeni yıla merhaba…


Sevgili okuyucular,

Ekim ayındaki duygusal yazıdan sonra bir süre ara vermiş gibi gözüksem de, aslında zeytinyağına dair çalışmalara son sürat devam ediyorum. Öyle ki sorumluluklarım arttı. Zeytindostu Derneği Tadım Paneli’nin başkanlığına seçildim. Beni çok gururlandıran bir durum oldu. Dediğim gibi sorumluluğum arttığı için çalışmalarımı hızlandırdım. Yeni projelerle ilgili görüşmeler yapıyorum son zamanlarda.

Bunlardan ilki Zeytinyağı Partisi idi.

http://zeytindostu.org/zeytinyagi-partisi-ve-tadim-egitimi-birarada.html

Venedik Pizza’nın yöneticisi ve aynı zamanda baş şefi Osman Sezener’in de işbirliği ile böyle güzel bir etkinliğe imza attık. Yukarıdaki bağlantıdan partiye dair kısa bilgiler edinebilirsiniz. Partide ne yaptık diye sorarsanız.

Öncelikle 4 tane zeytinyağı numunesi tattık. Ege Bölgesi’nin kuzeyinden ve güneyinden gelen zeytinyağlarını kokladık, tattık, ardından değerlendirdik. Daha sonra Osman Şef’in hazırladığı harika yemekleri yedik ve sunulan güzel şarapları içtik. Üzerine de Bodrum’dan gelen sakız ve ceviz kokularını bünyesinde bulunduran natürel sızma zeytinyağından yapılmış zeytinyağlı dondurmamızı yedik.

En sonunda da sürpriz bir çekiliş yapıp, hediyeler dağıttık. Katılanlar hem bilgilendiler, hem hoşça vakit geçirdiler, hem de zeytinyağı tadımını deneyimlediler. Zeytindostu Derneği Genel Sekreteri Atilla Totoş ile birlikte tadımları yaptırdık. Katılımcıların ilgisi de bizleri çok mutlu etti…

Aldığımız duyumlara göre tekrarını isteyenler ve hatta Zeytinyağı Partisi’ni kaçırıp bu deneyimi yaşamak isteyenler varmış… Merak etmeyin. Önümüzdeki ay için yine görüşmeler yapıyoruz. Bana nereden ulaşacağınızı merak ediyorsanız; dilsen@gmail.com adresine email göndermeniz yeterli.

Hepinize mutlu, sağlıklı, huzurlu ve zeytinyağı dolu güzel bir 2015 diliyorum.

En kısa zamanda tekrar görüşmek dileğiyle…

Sevgi ve saygılarımla