Ethem Bey Natürel Sızma Zeytinyağı 3 Lt Teneke Filtresiz
Ethem Bey Elit Seri Natürel Sızma Zeytinyağı 3 Lt Teneke Filtresiz
Ethem Bey Elit Seri Natürel Sızma Zeytinyağı 3 Lt Teneke Filtresiz

Ethem Bey Natürel Sızma Zeytinyağı 3 Lt Teneke Filtresiz

Fiyat : TL215,00(KDV Dahil)

Soğuk Sıkım - Erken Hasat - Filtresiz

:

Ethem Bey Natürel Sızma Zeytinyağı 3 Lt Teneke
Asiditesi oleik asit cinsinden en fazla 0.5 olan, zeytinin yalnızca mekanik olarak işlenmesi ile elde edilmiş üstün kalitede zeytinyağıdır. Filtre edilmemiştir.
130 ve üzeri polifenol miktarı Premium Zeytinyağı kategorisine girmektedir. Ethem Bey Zeytinyağlarının polifenol miktarı akredite laboratuvar tarafından 242,03 olarak tespit edilmiştir.

Onu Farklı Kılan Nedir?
Ethem Bey Zeytinyağlarını farklı kılan sadece kalitesi değil aynı zamanda doğaya ve insana saygılı üretim anlayışı, kırsal kalkınmaya ve sürdürülebilirliğe verilen değer, atalardan gelen mirasa sahip çıkma isteğidir.

Tadı neye benziyor?
Ethem Bey Zeytinyağları Ayvalık çeşidinin en özgün hali. Yoğun yeşil zeytin meyvesi kokusunu hindiba, su teresi, cibes gibi taze Ege otlarından alıyor, onlara yeşil domates, yeşil çay ve yeşil muz kabuğu notaları eşlik ediyor.

Nasıl Tüketebilirim?
Ethem Bey Natürel Sızma Zeytinyağlarını çiğ olarak çeşnili baharatlar ile süsleyerek yemeklerin öncesinde ekmeği banıp iştah açıcı olarak, mezelerin veya pişmiş yemeklerin üstüne lezzeti pekiştirici olarak, kızartmalar, fırın ve tencere yemeklerinizde en temel öğe olarak kullanabilirsiniz. Bizim favorimiz, kızarmış köy ekmeğinin üzerine zeytinyağı döküp ardından tuz karabiber ekleyerek tüketmek.

Zeytinyağımı Nasıl Saklarım?
Güneş ışığı ve nemden koruyunuz. Serin ve kuru yerde saklayınız.