Bir elin nesi üç elin sesi var 🙂

GE-KA (Güney Ege Kalkınma Ajansı), MUTSO (Muğla Ticaret ve Sanayi Odası) ve Zeytindostu Derneği bir araya gelmiş. Harika bir eğitime imza atmış. Böylece Muğla halkı müthiş bir fırsat yakalamış.

“Zeytinyağı Duyusal Tadım Eğitimi” adlı bu çalışmanın ilk günü 13 Ekim’de Zeytindostu Derneği Yönetim Kurulu Üyesi ve tadım panel başkanı Serdar Öçten Ünsal, Zeytindostu Derneği Genel Sekreteri Eczacı Atilla Totoş ile birlikte çeşitli sunumlar yaptık.

Sabah Serdar Bey ile birlikte kaliteli ve kusursuz zeytinyağı nasıl üretilir konusuna değindik. Öğleden sonra ise Atilla Bey zeytinyağı ve sağlık ilişkisine dair bilimsel veriler ve kendi kişisel gözlemlerine dair değerli bilgileri bizlere aktardı. Daha sonra katılımcılara kusurlu ve kusursuz zeytinyağı örnekleri tattırdık. Özellikle ransid kusurundaki örneği tattırdığımızda katılımcılarımızın yaşadıkları şaşkınlık görülmeye değerdi. Bununla birlikte Memecik cinsi zeytinden elde edilmiş kusursuz zeytinyağı örneğinde aldıkları taze kesilmiş ot, limon çiçeği, kır çiçekleri gibi kokular katılımcıların duyularında adeta bir parti havası estirdi…

Bugün aklımda kalan en çarpıcı sözler 80 yaşındaki eski bir zeytinyağı fabrika sahibi ve hala zeytinyağı üretimine devam eden Hayri Baş adlı beyefendiye ait. Kendisi “Bugün burada rüyalarımın gerçek olacağını hissettim. Ölmeden bunu görmeyi çok isterim. Teşekkürler Zeytindostu, MUTSO! GE-KA böyle bir destek verdiyse bunu en kısa sürede tekrarlayıp daha çok insanın bilinçlenmesini sağlayalım” dedi.

Muğla’da yaşıyorsanız veya buraya yakın bir yerlerdeyseniz bu fırsatı kaçırmayın derim. E daha ne duruyorsunuz?! Arayın gari 😀

Saat 09.30 ile 16.00 arasında gerçekleştirilen eğitimler günlük 30 kişi ile sınırlı olup katılmak
isteyen üretici ve tüketicilerin telefon ile arayarak kayıt yaptırmaları gerekiyor. Eğitimler
sonunda katılım belgesi veriliyor. Bu eğitim 20 Ekim’e kadar devam edecek ve dileyenler aşağıdaki numaraları arayıp kayıt yaptırabilirler.

Kayıt için iletişim numaraları;

Muğla Merkez: 0 252 214 11 22/ 101-102

Datça Temsilcilik: 0 252 712 92 29

Ortaca Temsilcilik: 0 252 282 20 46

Yatağan Temsilcilik: 0 252 572 81 66

Hepinizi sevgi ve saygıyla selamlıyorum…